Pozytywny Portal Psychologiczny - Psychologia i zycie
Strona Główna
Człowiek
Temperament
Osobowość
Emocje
Umysł
Inteligencja

Psychologia i życie
Związki
Dzieci
Stres
Zdrowie
Praca

Komunikacja

Komunikacja z innymi ludźmi jest nieodłączną częścią życia. Od jej jakości wydaje się wiele zależeć aczkolwiek nie jest panaceum na wszystkie możliwe konflikty. Jest jedną z umiejętności społecznych, które można rozwijać.

Pojęcie "komunikowanie" pochodzi z łacińskiego communico, oznaczającego „czynić wspólnym, coś z kimś dzielić”, a także „komuś czegoś użyczyć, udzielić, dopuścić do udziału”.

Polskie określenie komunikacja jest bliskie znaczeniowo angielskimu „communication” oraz „communicate”. Najczęściej komunikowanie się rozumiemy jako przekazywanie wiadomości pomiędzy nadawcą, a odbiorcą.

Tak więc na komunikacje możemy spojrzeć jako na proces dzielenia się swoimi przeżyciami, ujawniania siebie i dopuszczania innych do osobistych aspektów swoich przeżyć, jak i tez na proces przekazywania informacji w celu koordynacji rożnych działań. Pierwsze spojrzenie jest bliższe komunikacji w bliskich związkach, drugie w relacjach bardziej zadaniowych np. w miejscu pracy. Oczywiście te dwa aspekty komunikacji mogą się przenikać jednakże akcenty są różnie porozkładane w zależności od typu relacji. Dlatego też oddzielnie omówię komunikację w bliskich związkach i w szerszym kontekście.

Komunikacja w bliskich związkach.

Komunikacja w szerszym kontekście
Rozwój
Uczenie się
Inteligencje Wielorakie
Inteligencja emocjonalna
Inteligencja społeczna
Umiejętności społeczne
Komunikacja
Twórczość

Psychologia Pozytywna
Psychologia pozytywna
Miłość
Mądrość
Szczęście

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Tomasz Zaręba 2007
Copyright © 2006
Design by: d4u.hut2.ruPowered by PHP-Fusion © 2003-2005747765 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie